Polityka mieszkaniowa

Jako Spółka Miasta Bydgoszczy realizujemy politykę mieszkaniową Miasta i stanowimy znakomite uzupełnienie budownictwa komunalnego.

Budujemy zarówno na osiedlach mieszkaniowych w Bydgoszczy (również w Fordonie) jak i w centrum miasta. Budynki w centrum stanowią przede wszystkim tzw. plomby w zwartej zabudowie (np. przy ul. Grunwaldzkiej).

Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. samodzielnie zarządza wszystkimi wybudowanymi przez siebie budynkami. Jako zarządca dbamy o zachowanie substancji mieszkaniowej w dobrym stanie technicznym, zagospodarowanie otoczenia budynków. Utrzymujemy stały kontakt z naszymi mieszkańcami, wsłuchujemy się w ich potrzeby i staramy się je realizować. Celem BTBS jest stałe podnoszenie komfortu zamieszkiwania w naszych domach.

Zarządzamy również budynkami wspólnot mieszkaniowych.

Aktualnie w naszych zasobach znajduje się 26 budynków, w których zlokalizowanych jest 1310 mieszkań o łącznej powierzchni użytkowej 65.428,15 m2 oraz 21 lokali użytkowych, 135 garaży i 104 miejsca postojowe w dwóch podziemnych parkingach wielostanowiskowych.

Realizowane są kolejne inwestycje.